10. Jún 2014, 18:00
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: € 2 200 Pohľad na Nitriansky hrad.. Okolo 1930. Akvarel na papieri. 30 x 42 cm. (106. jesenná aukcia výtvarných diel , 25.09.2012)
€ 1 958,44 Zámocké schody v Bratislave. Okolo 1920. Akvarel na papieri. 36 x 28 cm. (25. jarná aukcia, 20. 3. 2001)
€ 1 850 Pri rieke. Okolo 1920. Olej na kartóne. 47 x 38 cm. (101. zimná aukcia výtvarných diel a starožitností, 06.12.2011)
€ 1 800 Modlitba. Okolo 1930. Olej na plátne. 50 x 77 cm. Značené vpravo dole "Max Schurmann". (105. letná aukcia výtvarných diel a starožitností, 12.06.2012)
€ 1 800 Pri rieke. Okolo 1920. Olej na kartóne. 30 x 44 cm. (102. jarná aukcia výtvarných diel , 13.03.2012)
€ 1 750 Saint Martin v Paríži. 1923. Olej na kartóne. 33 x 23 cm. (93. jesenná aukcia, 5. 10. 2010)
€ 1 750 Smutné vrby v parku.. Okolo 1930. Akvarel na papieri. 32 x 44 cm. (106. jesenná aukcia výtvarných diel , 25.09.2012)
Poradové číslo: | 78 |
Konečná cena: | 180 € |
Rok: 1923
Technika: Kresba uhľom na papieri
Rozmery: 17 x 28 cm
Značené: Značené vpravo dole "Max Schurmann"
Popis: Vyvolávacia cena diela môže byť stanovená na základe priamej ponuky zo sály, telefonicky, alebo písomným limitom.
„Motív z Francúzska“ dokazuje, že Maximilián Schurmann je oprávnene považovaný za protagonistu nášho impresionizmu. Absolventa viedenskej akadémie zaviala prvá svetová vojna do impresionistickej "Mekky" Giverny, kde v krátkom období rokov 1914-1915 vytvoril cyklus diel, v ktorých harmonicky štylizované zelené a ružovofialové farebné škvrny strácajú lokálnu funkciu.. Tento nádejný začiatok však predčasne ukončila maliarova internácia ako cudzinca vo francúzskom Espalione. Schurmann sa pokúsil znovu nadviazať na francúzske východiská až od polovice dvadsiatych rokov.