Biografia: Ladislav Čemický sa narodil 24. 3. 1909 v Čemiciach. 1929-34 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Csók, Glatz, Kandó). 1934 študijný pobyt vo Viedni, pobyt v maliarskej kolónii J. Alexyho v Piešťanoch. 1935-36 štipendijný pobyt v Paríži. 1937 trojmesačný študijný pobyt v Taliansku (Benátky, Florencia, Rím, Neapol). 1938 pobyt v Paríži, po návrate sa usadil v Bratislave. 1945-47 žil v Martine, od 1947 znovu v Bratislave, stal sa členom Skupiny výtvarných umelcov 29. augusta. 1949-76 pedagogicky pôsobil na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Z literatúry: Tilkovský, V.: Ladislav Čemický. Bratislava 1962; Abelovský, J.: Ladislav Čemický. Dielo rokov 1926-48. Kat. výst. Liptovský Mikuláš, Galéria P. M. Bohúňa 1989. Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel L. Čemického na aukciách SOGY: 52 000,- Sk Na úteku. 1941. Tempera na dreve. 30x28 cm. (6. letná aukcia, 26. 5. 1998) 43 000,- Sk Dve ženy. Okolo 1930. Olej na plátne. 90x78 cm. (6. letná aukcia, 26. 5. 1998) 32 000,- Sk Liptov II. 1975. Akvarel na papieri. 38x55 cm. (25. jarná aukcia, 20. 3. 2001) 31 000,- Sk Dve ženy. 1939. Kresba uhľom na zažltlom papieri. 29,5x42 cm. (18. zimná aukcia, 2. 12. 1999)
Poradové číslo: | 240 |
Vyvolávacia cena: | 266 € |
Konečná cena: | 266 € |
Technika: akvarel na papieri
Rozmery: 41 x 60 cm