06. December 2011, 17:00
Biografia: Otakar Štáfl sa narodil 30. 12. 1884 v Havlíčkovom Brode, zomrel 14. 2. 1945 v Prahe. Syn rezbára Jozefa Štáfla (1861-1938). Žiak súkromnej krajinárskej školy F. Engelmüllera. Potom študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Prahe. 1928 vydal album akvarelov "Vysoké Tatry". Maľoval hlavne krajinomaľby z českomoravskej vysočiny. Vynikol tiež ako ilustrátor.
Poradové číslo: | 9 |
Vyvolávacia cena: | 450 € |
Rok: Okolo 1930-40
Technika: Olej na plátne
Rozmery: 39 x 49 cm
Značené: Značené vpravo dole "Otakar Štáfl"