Biografia: Adelchi de Grossi sa narodil 17. 10. 1852 v Oneglii, zomrel 24. 5. 1892 v Ríme. Po prerušení štúdia medicíny na bolognskej univerzite sa zapísal na Akadémiu krásnych umení tamtiež. Po skončení štúdia sa vrátil do rodného mesta, kde bol aktívny ako maliar pastelov a olejov. Etabloval sa v Ríme. Maľoval veduty Ríma a ďalších talianskych miest, najviac sa vo svojej tvorbe venoval maliarskym a kresebným štúdiám archeologických objavov antického Ríma. Z literatúry: Dizionario Enciclopedico Bolaffi, dei Pittori e degli Incisori Italiani, diel VI, Turín 1974, str. 178; Thieme, U., Becker, F., Volmer, H.: Allgemeines lexikon der bildenden Künstler von der Antike bis zur Gegenwart. Leipzig 1907-1950. V poslednom období sa na svetových aukciách dražili len kresbové diela A. Grossiho za nasledovné ceny: $ 754,- Pohľad na rímsky chrám, akvarel, papier, 27x37,5 cm, Londýn 1998 $ 656,- Rímska veduta, akvarel, papier, 36x27 cm, Bielefeld 1996
Poradové číslo: | 181 |
Vyvolávacia cena: | 1 826 € |
Konečná cena: | 1 826 € |
Technika: olej na plátne
Rozmery: 21,1 x 17,6 cm
Značené: Značené vpravo dole „A. Grossi“