Biografia: Maximilián Švabinský sa narodil 17. 9. 1873 v Kroměříži, zomrel 1962 v Prahe. 1891–96 študoval na Akadémii v Prahe (prof. Pirner). 1910 sa stal profesorom grafickej špeciálky na Pražskej Akadémii, ktorú viedol až do roku 1927. Okrem maľby sa venoval aj kresbe a grafike. Z lit.: Žákavec, F.: Max Švabinský I. Praha. 1933; II. diel. 1936. Mateiček, A.: Max Švabinský. Praha. 1948; Encyklopedie českého výtvarního umění. Praha. 1975. Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel M. Švabinského na aukciách SOGY: 290 000,- Sk Portrét dievčaťa. 1893. Olej na plátne. 45x33 cm. (12. jesenná aukcia, 15. 12. 1998) 48 000,- Sk Ružena X. (model ku Gerlachovským alegóriám). Okolo 1905. Kresba mäkkou ceruzou na papieri. 53x29 cm. (22. jesenná aukcia, 26. 9. 2000) 22 000,- Sk Babie leto. Po 1950. Litografia na papieri. 17,5x12 cm. (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002) 22 000,- Sk Babie leto. Po 1950. Litografia na papieri. 17,5x12 cm. (31. jarná aukcia, 26. 3. 2002)
Poradové číslo: | 205 |
Vyvolávacia cena: | 266 € |
Technika: litografia na papieri (nečíslované)
Rozmery: 12 x 8 cm
Značené: Značené vpravo dole „M. Švabinský“