07. December 2010
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: 460 522,- € Memorabília k striebornej svatbe cára Alexandra. Akvarel, koláž, kombinácia techník na plátne. Priemer 133 cm. Lomdýn 2010
213 220,- € Akt. Olej na plátne. 125 x 96 cm. Stockholm 2007
41 243,- € Trubadúr. Olej na plátne. 55 x 44, 5 cm. Budapešť 2001
17 717,- € Akt zo zadu. Olej na kartóne. 27, 3 x 44, 5 cm. New York 2007
Biografia: Mihály Zichy sa narodil v roku 1827 v Zale a zomrel v roku 1906 v Petrohrade. Patril k najvýznamnejším uhorským romantickým maliarom a vďaka svojim pobytom v Rusku a Francúzsku je jeho meno známe nielen v stredoeurópskych súvislostiach. Od roku 1842 študoval právo a súčasne bol žiakom Marastoniho maliarskej školy, v roku 1844 odišiel do Viedne, kde sa vzdelával pod Waldmullerovým vedením. Na jeho odporúčanie v roku 1847 prvýkrát odchádza do Petrohradu, kde pôsobí na cárskom dvore ako dvorný učiteľ kreslenia. V roku 1871 sa vydal na veľkú cestu po Európe a o tri roky neskôr sa usídlil v Paríži. V roku 1881 opustil Paríž a vrátil sa do Ruska. Zichyho preslávili predovšetkým kresby a ilustrácie k dielam Petofiho, Madácha, Puskina, Gogola a i. Jeho diela vlastnia ruské galérie a Maďarská národná galéria.
Poradové číslo: | 158 |
Vyvolávacia cena: | 4 000 € |
Rok: okolo 1870
Technika: olej na kartóne
Rozmery: 50 x 35 cm
Značené: Značené vpravo dole "Zichy 1870"